PASKOLŲ / SKOLŲ REFINANSAVIMAS

Mokėkite mažiau – gyvenkite ramiau! Tai paskolos perkėlimas iš vienos finansinės įstaigos į kitą. Pagrindinis refinansavimo privalumas – tai galimybė sumažinti mokamas palūkanas už turimą paskolą kitoje įstaigoje (banke, kredito unijoje ar greitų kreditų bendrovėje), taip pat galite pasikeisti kitas turimos paskolos sąlygas taip, kad atitiktų jūsų planus ir lūkesčius (pvz. likusios mokėti paskolos sumos termino pratęsimas ar papildomos paskolos suteikimas).

Pagrindinės sąlygos

 • Paskolos suteikiamos nuo 1000 €;
 • Būtinas priimtino nekilnojamojo turto įkeitimas (hipoteka);
 • Įkeistinas nekilnojamasis turtas: gyvenamieji namai, butai, žemės sklypai, garažai, sandėliukai, ūkiniai pastatai, komercinės patalpos ir t.t.
Kodėl verta rinktis?

 • Palūkanos nuo 6 % metinių palūkanų;
 • Paskolos suma iki 85 % įkeičiamo turto vertės;
 • Esant papildomam užstatui – iki 100 %;
 • Paskolos grąžinimo terminas iki 25 metų;
 • Mažesnės paskolos palūkanos;
 • Palankesnis paskolos terminas;
 • Preliminarus sprendimas apie paskolos suteikimą pateikiamas per 24 valandas;
 • Įkeistu nekilnojamu turtu galima ir toliau naudotis, tad nepatiriama jokio diskomforto kasdieniniame gyvenime;
 • Viena kredito įmokos mokėjimo diena – jums nebereikės vargti atsiskaitant skirtingiems kreditoriams;
 • Subalansuotos mėnesinės išlaidos pagal Jūsų asmeninę finansinę situaciją.
Kokie dokumentai reikalingi kreipiantis dėl paskolos gavimo?

 • Paskolos paraiška;
 • Nekilnojamojo turto vertinimas (ne visais atvėjais būtinas);
 • Dokumentai apie turimus finansinius įsipareigojimus.
SVARBU! Jeigu neradote sau tinkančio varianto – skambinkite, bet kuriuo atveju Mes Jums padėsime! Detalesnė informacija suteikiama konkrečios paskolos atveju. Susisiekite su mumis el. paštu info@manokreditas.lt arba telefonu +370 674 12312.      
Naudinga informacija

Ko gero nerasime žmogaus, kuris neturi paėmęs paskolos ar neturėjo kažkuriuo gyvenimo momentu. Vieni naudojasi ilgalaikėmis paskolomis, kiti užsisukę greitųjų kreditų rate, treti įsigyja prekes lizingu. Tai natūralu, siekiame gauti ir naudotis daiktais dabar, o ne taupyti ir įsigyti juos tik tada, kai nebereikia. Besikeičiančios ekonominės sąlygos, paskolų išdavimo tvarka ir palūkanų normos verčia kiekvieną pasiėmusį paskolą perskaičiuoti ir suprasti, jog imant paskolą šią akimirką būtume sumokėję mažiau nei ta paskola kurią bandome išmokėti jau kurį. Štai dėl šios situacijos vis dažniau kalbama apie paskolų refinansavimą ir šios paslaugos vis didesnį populiarumą.

Kas yra refinansavimas?

Pagal apibrėžimą, refinansavimas yra paskolos perkėlimas kitai kredito kompanijai arba paskolos paėmimas siekiant padengti jau turimą kreditą. Refinansavimu siekiama gauti geresnes paskolos sąlygas arba gauti papildomą paskolą. Tačiau nereikia maišyti refinansavimo su vieno greitojo kredito paėmimo savarankiškai, siekiant padengti jau turimą ir vėliau vėl imti kitą. Būtent toks neatsakingas elgesys daugelį jaunų žmonių atvedė iki asmeninio bankroto. Tuo tarpu refinansavimas leidžia įvertinti savo finansinę situaciją ir pakeisti paskolos sąlygas taip, jog laimėtumėte ir paskola nebūtų našta.

Kada refinansavimas yra naudingas?

Refinansavimas patogus finansinis išsigelbėjimas norint susitvarkyti ar pagerinti savo finansinę situaciją. Tačiau kokiose situacijose refinansavimas yra naudingiausias? Išskyrėme kelias realaus gyvenimo situacijas.

Kuomet norima sumažinti mėnesinę įmoką. Pasikeitus finansinei situacijai, net ir atrodytų nedidelė mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka, gali tapti per didele. Išeitis –paskolos refinansavimas. Refinansuojant yra galimybė keisti paskolos grąžinimo terminus, mėnesinę grąžinimo įmokos sumą. Tą pačią sumą paskirsčius per ilgesnį laiko periodą, galima sumažinti vieno mėnesio įmoką. Ir tai dažniausiai pasiekiama nepadidinus pačios paskolos sumos.

Kuomet norima gauti papildomą paskolą. Viena iš sąlygų norint gauti paskolą ar kreditą, yra neturėti aktyvių ir negrąžintų paskolų. Jei ne visos paskolos grąžintos, paskola nėra išduodama. Tad prireikus papildomų pinigų jau turint ir išmokant paskolą, nėra kitos išeities, tik pasinaudoti refinansavimu. Refinansuojant padengiama buvusi paskola ir priklausomai nuo gaunamų pajamų ir kredito istorijos, suteikiama papildoma paskolos suma.

Kuomet norima sumažinti kreditorių skaičių. Jei esate paėmę paskolas iš kelių įmonių, tuomet kas mėnesį įmokų mokėjimas atima laiko, yra nepatogu, galbūt įmokų mokėjimas yra išsidėstęs skirtingais ir nepatogiais laikais. Kartais, pavyzdžiui, išvykstant į užsienį ar atostogoms, tokie keli mokėjimai tampa trukdžiu ir nepatogumu, gali užsimiršti, o vėlavimas apmokėti kreditoriui neigiamai atsiliepia kredito istorijai. Refinansavus, įmokas reikia mokėti tik vienam kreditoriui, vieną kartą per mėn. Tai daug patogiau ir paprasčiau.

Kaip vyksta refinansavimo procesas?

Nusprendus, jog norite susitvarkyti su savo finansine situacija ir refinansuoti turimą ar kelias turimas paskolas, pradėkite nuo minties išgryninimo ir tikslo - dėl ko jums reikalingas refinansavimas, ką tuo tikitės pasiekti. Ar mažesnę mėnesinę įmoką, ar gauti papildomą paskolą, ar sumažinti kreditorių skaičių ir atsiskaityti tik vienam kreditoriui.

Antras žingsnis, kreiptis į refinansavimo paslaugas teikiančias įmones ir gauti pasiūlymus. Atkreipkite dėmesį, jog kiekviena kompanija gali siūlyti skirtingas sąlygas ir skirtingas naudas, tad išsirinkite tą, kuri labiausiai atitinka jūsų poreikius.

Galiausiai, peržiūrėkite sutartį, įsitikinkite, jog viskas taip kaip tikitės. Būtinai įvertinkite ar leidžiama keisti paskolos gražinimo datas ar galima atidėti mokėjimą jei iškyla tokia būtinybe. Ir tik tuomet pasirašykite. Refinansavimas - tai geresnio finansinio gyvenimo pradžia.

Kaip išsirinkti įmonę refinansavimui?

Kaip minėta, išsirinkti įmonę refinansavimui reikia atsakingai. Plačiau aptarsime šį refinansavimo žingsnį, sudėliodami pagrindinius kriterijus refinansavimo įmonei.

Įsitikinkite, jog įmonė legali. Refinansavimas yra itin populiari paslauga šiomis dienomis, todėl esama įvairiausių, kartais ne visai legalių, ar neturinčių teisės vykdyti tokios veiklos, įmonių reklamuojančių savo paslaugas. Todėl visuomet įsitikinkite su kuo pasirašote sutartį. Patikrinkite įmonės pavadinimą ir įmonės kodą, ar įmonė registruota, kokie atsiliepimai internete apie pasirinktą paslaugos teikėją. Jei įmonė savo tinklalapyje nepateikia informacijos apie save, ji turėtų sukelti jums įtarimą. Geriau rinkitės žinomas, laiko patikrintas ir įvertintas įmones.

Išsikelkite kriterijus. Norint pasinaudoti refinansavimo paslaugas teikiančią įmonę, išsikelkite kriterijus, pagal ką ieškote naujo partnerio finansų srityje. Žinoma, vienas iš kriterijų, kuris turi būti tarp svarbiausių – palūkanų norma. Juk siekdami refinansuoti, norite susitvarkyti savo finansinę padėtį, tad maža palūkanų norma jums yra aktuali.

Pasinaudokite skaičiuokle. Kiekviena refinansavimo įmonė savo oficialiame tinklalapyje turi skaičiuokles skirtas paskolų išdavimui ar refinansavimui. Jos suteikia orientacinę informaciją, ką kiekviena įmonė jūsų situacijoje gali pasiūlyti. Todėl prieš kreipiantis į įmonę, būtina paskaičiuoti ir įvertinti kurios įmonės pasiūlymai labiau subalansuoti jūsų situacijai.

Nepiktnaudžiaukite. Refinansuojant paskolą galima paimti papildomą kreditą. Žinoma, tai įmanoma jei tai leidžia gaunamos pajamos. Tačiau tai neturėtų būti priežastis refinansuoti. Jei turite didelę skolą, verčiau refinansuokite ir taupykite, nei dar labiau didinkite savo paskolos sumą.